جست و جو در پرتال

تاریخ : پنجشنبه 20 خرداد 1400
کد 615

اختصاص ۴۰ میلیارد تومان توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برای تکمیل پروژه مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در بازدید از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریز با اعلام لزوم بهره برداری مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تا ۲۰ تیرماه نسبت به اختصاص ۴۰ میلیارد تومان تا یک هفته برای تکمیل طرح خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شرکت  آب و فاضلاب استان،  محمد باقر نوبخت عصر چهارشنبه در بازدید از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب در حال احداث با اعلام لزوم بهره برداری مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب  تا ۲۰ تیرماه نسبت به اختصاص ۴۰ میلیارد تومان  تا یک هفته برای تکمیل طرح خبر داد .
 وی در خصوص اثرگذاری پروژه درموضوع احیای دریاچه ارومیه گفت : این پروژه  یکی از موضوعات مهم و اثر گذار در احیای دریاچه ارومیه است و از این بابت که قرار است پساب خروجی این تصفیه‌خانه بر اساس استاندارد های مطلوب به دریاچه ارومیه منتقل نماید، بسیار حائز اهمیت می باشد .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقي اعلام کرد : تصفیه‌خانه فاضلاب مدول دوم تبریز یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های ایجاد زیرساخت تصفیه فاضلاب در کشور تلقی شده و با توجه به مجموعه اقدامات خوب و مؤثری که همکاران ما در آبفای استان در زمینه توسعه شبکه‌های جمع‌آوری و انتقال فاضلاب در شهر تبریز انجام داده اند می توان گفت این پروژه تا افق 1425 قادر خواهد بود شبکه‌های جمع‌آوری داخل شهری و انتقال و تصفیه را در حد مطلوب و بر اساس برنامه ششم محقق نماید.
مهندس ایمانلو مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان در جلسه بازدید از احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز ضمن خیرمقدم گویی و تشکر و قدردانی از حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و هیئت همراه در تصفیه‌خانه فاضلاب تبریز گزارش کوتاهی از عملکرد و فعالیت‌های این شرکت در خصوص نحوه اجرا و احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلان‌شهر تبریز را تشریح نمود .
مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در این بازدید با خاطر نشان کردن این موضوع که  : احداث مدول دوم تصفیه‌خانه بزرگ فاضلاب تبریز از سال 95 با قراردادی به مبلغ 182 میلیارد تومان در دو فاز مایع و لجن آغاز شده است تاکید نمود سویل بخش مایع بیش‌از نود درصد پیشرفت فیزیکی دارد. و فرآیند تصفیه فاضلاب مدول دوم  از نوع STEP FEED بوده که این نوع فرایند از نوع فرآیندهای لجن فعال با قابلیت حذف ازت و فسفر بوده و با توجه به مرحله‌ای بودن سیستم توزیع فاضلاب در واحد بیولوژیکی، یکی از پیشرفته‌ترین و کارآمدترین فرایندهای به‌روز تصفیه فاضلاب شهری می‌باشد.
 وی ادامه داد جمعیت تحت پوشش این طرح یک میلیون نفر و ظرفیت تصفیه‌خانه نیز ۲۰۷۰۰۰ متر مکعب در شبانه‌روز می‌باشد.
وی ادامه داد: با توجه به اهداف مهم طرح احداث مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کلان‌شهر تبریز که استفاده از پساب تولیدی به‌عنوان تأمین‌کننده عمده آب مورد نیاز دریاچه ارومیه می‌باشد با تکمیل و بهره‌برداری فاز دو بالغ‌بر 75 میلیون مترمکعب در سال پساب تصفیه‌شده به دریاچه ارومیه انتقال یابد .
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 20 خرداد 1400
  • توسط مصطفی خلیلیان
  • تعداد بازدید 63
نظرات شما
captcha refresh