جست و جو در پرتال

تاریخ : جمعه 14 خرداد 1400
کد 613

افتتاح 28 طرح آبرسانی شهری و روستایی در شهرستان مراغه

28 طرح آبرسانی شهری و روستایی همزمان به صورت ویدئو کنفرانس در شهرستان مراغه افتتاح شد .
به گزارش روابط عمومی آب و فاضلاب استان: با حضور معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان شرقی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ، نماینده مردم شریف مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان مراغه از مجموع  28 طرح آبرسانی شهری و روستائی" هفت پروژه " به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح و کلنگ زنی شد .
مجموع اعتباراتی که برای اجرا و تکمیل این پروژه ها هزینه گردیده است 231/4میلیارد ریال می باشد .
مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در مصاحبه ای با واحد خبر روابط عمومی آب وفاضلاب استان گفت : خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری پروژه های آبرسانی بودیم که نزدیک 20 میلیارد تومان هزینه گردیده که از جمله این طرح ها بحث احداث مخزن ، زلال ساز می باشد .
و در روستاها طرح های حفرچاه و خطوط انتقال و احداث مخازن انجام شده که نزدیک 14 میلیارد تومان هزینه شده است .
وی یادآور شد : برای سال1400 شرکت آب وفاضلاب طرح هایی با اعتبار 27 میلیارد تومان در دست اجرا دارد که ان شاء الله بتوانیم به هدف و وعده خود که آبرسانی به روستاهای شهرستان و تکمیل خطوط انتقال آب و حفرچاه است ، عمل نموده باشیم .
وی ادامه داد : بحث شروع طرح های فاضلاب به شهرک های جدید و روستای علویان رو در دست کار خواهیم داشت. و در آینده شاهد اجرای فاز 3 تصفیه خانه فاضلاب شهرستان خواهیم بود . 
وی تاکید نمود :خوشبختانه شهرستان مراغه از جمله شهرهایی به شمار می رود که از صد درصد اعتبارات عمرانی برابر موافقت نامه ها عمل نموده است .
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار آذربایجان شرقی در آیین افتتاح این طرح ها گفت : ارائه خدمات زیر بنایی به جمعیت روستایی با توجه به نقش روستاها به عنوان جمعیت مولد در کشور، همواره حائز اهمیت بوده و یکی از مهمترین رسالت‌های شرکت آب وفاضلاب به عنوان متولی تامین آب شرب شهرها و روستاها نیز بوده است.شرکت آب و فاضلاب استان در راستای محرومیت زدایی و تامین آب روستایی و شهری خوب عمل کرده که نمود آن را در این طرح ها شاهد هستیم .
رحمتی افزود  : با اجرای طرح های آبرسانی به روستاها شاهد شکوفایی و افزایش امید به زندگی و رفاه حال این عزیزان خواهیم بود .و جا دارد از تلاش های شبانه روزی مسئولین شرکت آب وفاضلاب استان و شهرستان مراغه تقدیر نمائیم .
نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی در آیین افتتاح این طرح ها گفت : امروزه شاهد اقدامات مهم و اساسی در حوزه آب و فاضلاب استان و مراغه هستیم که می تواند در بهبود کیفیت زندگی مردم عزیز شهرستان مراغه سهم بسزایی داشته باشد .
وی ادامه داد: مهندس ایمانلو  مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان و همچنین مهندس سلیمانی مدیرعامل آبفای شهرستان مراغه کار جهادی و نمونه ای در حوزه آب وفاضلاب و تامین آب شرب مردم شریف شهرستان مراغه انجام دادند که شایسته تقدیر است . امیدواریم شاهد اجرای این دست اقدامات در ارگان های دیگر نیز باشیم .
از جمله طرح هایی که در این مراسم به صورت آنلاین و مجازی افتتاح و کلنگ زنی گردید شامل :
"آغاز عملیات بهره برداری از شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب انشعابات فاضلاب ساکنین محترم  شهرک زیبا شهر    طول شبکه فاضلاب 6/800 کیلومتر با اعتبار 35 میلیارد ریال
آغاز بهره برداری از پروژه انتقال و احداث ساختمان دیزل ژنراتور برق اضطراری با ظرفیت راه اندازی کلیه الکترو پمپ های ایستگاه پمپاژ ولی عصر یک با قدرت 810 کیلو وات آمپر و با اعتبار 5 میلیارد ریال
آغاز بهره برداری از پروژه تامین آب شرب روستای اسفستانج با تجهیز یک حلقه چاه ، احداث مخزن ذخیره و نیرورسانی با اعتبار 9 میلیارد ریال
آغاز بهره برداری از پروژه تامین آب شرب روستای قشلاق با اجرای احداث شبکه داخلی و خط انتقال بطول  3/8 کیلومتر و احداث مخزن ذخیره و نیرو رسانی با اعتبار 6/4 میلیارد ریال
آعاز بهره برداری و تامین آب شرب روستای آشان با اجرای خط انتقال بطول 1/8 کیلومتر و تجهیز یک حلقه چاه با اعتبار 6 میلیارد ریال
آئین کلنگ زنی و احداث شبکه جمع آوری فاضلاب به روستای علویان با اعتبار 100 میلیارد ریال
آئین کلنگ زنی از پروژه های آبرسانی به شهرک های امام حسن ( ع ) و شهرک الهیه ؛ طول اجرای شبکه  18 کیلومتر و با اعتبار 70 میلیارد ریال " می باشد .  
در پایان این مراسم از تلاش ها و زحمات مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان ، مهندس سلیمانی مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب مراغه و مدیر امور آب وفاضلاب شهر خداجو با اهدای لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد .


 

 
  • نوشته شده
  • در جمعه 14 خرداد 1400
  • توسط مصطفی خلیلیان
  • تعداد بازدید 78
نظرات شما
captcha refresh