جست و جو در پرتال

تاریخ : يکشنبه 8 تير 1399
کد 427

به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب انجام گرفت : دیدار مدیر ان عامل صنعت آب و برق استان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه محبوب تبریز

حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه محبوب تبريز در ديداری که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با مدیران عامل صنعت آب و برق استان انجام گرفت ، بر ضرورت صرفه جویی و مصرف بهینه آب و برق تاکیدکرد.
به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب انجام گرفت :
دیدار مدیر ان عامل صنعت آب و برق استان آذربایجان شرقی با نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه محبوب تبریز

حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه محبوب تبريز در ديداری که به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب با مدیران عامل صنعت آب و برق استان انجام گرفت ، بر ضرورت صرفه جویی و مصرف بهینه آب و برق تاکیدکرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر آل هاشم نماينده ولي فقيه در استان پس از استماع سخنان و گزارش مدیران عامل شرکتهای آب وبرق استان ، طی سخنانی ضمن ابراز خرسندی از دیدار با مسئولین آب وبرق استان ، وزارت نیرو را یکی از وزارتخانه های مهمی قلمداد کرد که ارتباط مستقیم با کل مردم جامعه داشته و خدماتش کاملاً حیاتی و حساس است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی همچنین با تاکید بر اینکه برنامه های مدیریت مصرف باید عملیاتی و قابل اجرا باشد، گفت: طرح و برنامه های آب و برق نباید از طرح های اقتصاد مقاومتی جدا باشد
وی خاطرنشان کرد: قطعی آب و خاموشی ها، مسائل زیست محیطی در اثر فرسودگی شبکه توزیع و مصرف بی رویه آب به علت کرونا از جمله چالش هایی است که در حوزه آب و برق وجود دارد
امام جمعه تبریز همچنین با تقدیر از تلاش وزیر نیرو، تاکید کرد: وزارت نیرو وزارتخانه حیاتی بوده و نقش ویژه ای را در توسعه کشور ایفا کرده است که البته چالش های زیادی هم داشته که امیدواریم دولت در فرصت باقی مانده نویدبخش اقدامات جدید باشد
وی یادآوری کرد: وزارت نیرو فعالیت های چشمگیری در آبرسانی و برق رسانی به مناطق روستایی و محروم داشته و در مهار و تامین آب توسط ساخت سدها، زهکشی، کنترل سیلاب، محافظت از منابع آب و کاهش هدر رفت آب، افزایش ظرفیت تولید برق، نیروگاه و تامین برق پایدار طرح های بزرگی را اجرا کرده است.
امام جمعه تبریز ضمن دعوت از مردم و شهروندان عزیز به صرفه جویی در مصرف آب گفت : اگر بخواهیم شکر نعمت خداوند را در خصوص آب به جای آوریم این همان صرفه جویی است.
ایشان افزودند : با شیوع بیماری کرونا شیوه زندگی مردم در خصوص مصرف آب تغییر پیدا کرده که لازم است با مدیریت صحیح و استفاده از ایزارها و تکنولوژیهای بروز در زندگی مردم تغییرایجاد شود تا در مصرف آب صرفه جویی گردد.
امام جمعه تبریز در پایان سخنان خود ضمن تاکید بر اصلاح شبکه آبرسانی برخی از محلات تبریز از مهندس ایمانلو مدیر عامل و کلیه کارکنان شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی و کسانیکه در رابطه با تامین آب فعالیت می کنند تشکر و قدردانی نمود .
پيش از سخنان حجت الاسلام آل هاشم مهندس ایمانلو مدير عامل شركت آب و فاضلاب آذربايجان شرقي ضمن اشاره به دستورالعمل یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی ، گزارشی از فعاليتها و اقدامات انجام يافته را برشمرد و گفت : شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی در 63 شهر و ۱۵۰۰ روستا  برای چهار میلیون نفر جمعیت ارائه خدمات می نماید.
مهندس ایمانلو افزود: آب شرب شهروندان کلانشهر تبریز از سه منبع اصلی سد نهند ، زرینه رود، نهند و چاه های اطرف شهر تامین می شود.
وی همچنین گفت: برای تامین آب تبریز آبرسانی از ارس به این کلانشهر لازم است تا با استفاده از حقابه کشور مشکل کمبود آب تبریز برطرف شود.
 
 
مدیر عامل شرکت ادامه داد : میزان تولید و تامین و توزیع آب در پیک مصرف در سطح استان حدودا 9 مترمکعب در ثانیه و در تبریز نیز در حدود 5 مترمکعب در ثانیه می باشد که با شیوع بیماری کرونا حدود 37 درصد مصرف آب شرب افزایش یافته و در بعضی از مناطق که بیش از 400 متر اختلاف ارتفاع در آنها وجود دارد موجب افت فشار می شود .
مهندس ایمانلو مدیرعامل شرکت با اشاره به نحوه استحصال و سختيهاي فرا روي در تامين و توزيع آب براي شهروندان گفت : هم اينك آب مورد نياز كلان شهر تبريز به صورت فرا استاني و با صرف هزينه و انرژي زياد تامين  مي شود لذا لازمست مشتركين و همشهريان عزيز نهايت دقت و صرفه جویی را در استفاده صحيح آب مدنظر داشته باشند .
مهندس ایمانلو در ادامه با اشاره به برخي رفتارهاي ناصحيح در زمينه مصرف آب گفت : با توجه به كمبود منابع آبي ، بروز خشکسالی ، افزايش جمعيت وصنايع جا دارد با فرهنگ سازي و اطلاع رساني به مردم در خصوص نحوه استفاده درست از آب از هدرروي هرچه بيشتر آب جلوگيري شود .
مدیر عامل شرکت اضافه کرد : در ۲ ماه ابتدای دوران کرونا تا ۳۷ درصد و اکنون ۱۸.۵ درصد افزایش مصرف داریم.  
مهندس ایمانلو درادامه به صرفه جویی 10 درصدی در مصرف آب توسط مشترکین و رعایت الگوی مصرف اشاره کرد  و از شهروندان در خواست نمود توصیه های شرکت آب و فاضلاب استان را جدی بگیرند تا در خصوص آب مصرفی دچار مشکل نشویم .
مهندس ایمانلو مدیرعامل آب و فاضلاب آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت و ضرورت اجرای طرح شبکه فاضلاب در استان و دفع بهداشتی فاضلابهای خانگی گفت : امروزه ايجاد شبكه فاضلاب يكي از ضروري ترين تاسيسات مورد نياز جوامع بشري جهت رعايت بهداشت عمومي محسوب مي گردد در این راستا 65درصد از جمعيت شهري استان و80 درصد شهروندان تبریزی از پوشش تاسيسات جمع آوري و دفع فاضلاب برخوردار می باشد که امیدواریم با تلاش همکاران بتوانیم این رقم را به 100 درصد برسانیم.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در خصوص اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب تبریزگفت : یکی از اهداف مهم اجرای مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب کلانشهر تبریز استفاده از پساب تولیدی بعنوان تامین کننده بخشی از آب مورد نیاز احیای دریاچه ارومیه بوده که انشاء اله در صورت اختصاص اعتبارات لازم و بموقع بتوانیم قسمت مایع آنرا که تامین کننده بخشی از منابع آبی دریاچه ارومیه می باشد به بهره برداری برسانیم .
مهندس ایمانلو در پایان با اشاره به انتقال آب ارس به تبریز گفت : با توجه به نیاز روزافزون کلانشهر تبریز ، تامین منابع جدید آبی برای این شهر ضروری است ویکی از منابع پیش‌بینی شده انتقال آب از طرح آبرسانی ارس به تبریز است که ضرورت دارد در اجرای آن تسریع شود .
در ادامه این نشست هریک از مدیران عامل شرکتهای صنعت اب و برق گزارشی از عملکرد و فعالیت های شرکت های زیر مجموعه خود بحضور نماینده ولی فقیه در استا و امام جمعه محبوب تبریز ارئه نمودند .
دفتر روابط عمومي
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 8 تير 1399
  • توسط جواد بشارتی
  • تعداد بازدید 50
نظرات شما
captcha refresh