جست و جو در پرتال

تاریخ : چهارشنبه 30 خرداد 1403
کد 1667

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی: هوشمندسازی شبکه‌های توزیع آب جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه بیشترین میزان هدررفت آب تبریز داخل شبکه‌ آبرسانی است، گفت: هوشمندسازی شبکه‌های آبی با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان جهت جلوگیری از هدررفت آب ضروری است.
جبار علی ذاکری در جلسه هوشمندسازی سامانه‌های آب و انرژی و بیومانیتورینگ، افزود:  یکی از مزایای هوشمندسازی شبکه توزیع آب این است که می‌تواند به کاهش هدررفت آب کمک کرده و با تشخیص سریع نشت ها و اختلالات در شبکه، می توان عملیات تعمیر و نگهداری را سریعاً انجام داد.
 وی ادامه داد: شبکه توزیع آب هوشمند یک راه‌حل پیشرفته و کارآمد برای مدیریت منابع آب است که می‌تواند به حفظ آب و حفاظت از محیط‌زیست کمک کند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خطاب به دستگاه‌های مسئول گفت: با افزایش مصرف آب در فصول گرم سال باید این هدررفت را جبران کرده و این کار را اولویت خود بدانید و جدی پیگیری کنید.
ذاکری ادامه داد: شرکت سرمایه‌گذار جهت هوشمندسازی شبکه آب‌های زمینی تبریز متعهد شد ظرف یک هفته مقدمات انعقاد تفاهم‌نامه چندجانبه را فراهم کرده و طرفین قرارداد (آب و فاضلاب و آب منطقه‌ای استان) نیز نسبت به پیگیری شتاب کنند تا قبل از انتخابات ریاست‌جمهوری شاهد عقد قرارداد و تفاهم‌نامه باشیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خاطرنشان کرد: اگر به هوشمندسازی شبکه توزیع آب بپردازیم تأمین و توزیع آب مدیریت خواهد شد و شبکه  آبرسانی پایدارتری خواهیم داشت و هدررفت آب به حداقل رسیده و میزان مصرف نیز کاهش‌یافته و شاهد طول عمر تأسیسات نیز خواهیم بود.
در این جلسه سرمایه‌گذار هوشمندسازی شبکه‌های توزیع آب در مورد اهداف طرح گزارشی ارائه داد.
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 30 خرداد 1403
  • توسط مصطفی خلیلیان
  • تعداد بازدید 45
نظرات شما
captcha refresh